Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego ma nowego prezesa

Mateusz Bury z Biłgoraja został nowym prezesem w jednoosobowym zarządzie Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Zastąpił na stanowisku Irenę Gadaj. Mandat prezesa agencji wygasa co roku. Po raz pierwszy walne zgromadzenie akcjonariuszy agencji zdecydowało o zmianie prezesa. Posadę prezesa Irena Gadaj piastowała od początku istnienia agencji, czyli od 1994 roku.

 

Mateusz Bury, nowy prezes Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, urodził się 2 czerwca 1982 roku w Biłgoraju. Jest rodowitym biłgorajaninem. Zanim objął posadę prezesa BARR, pracował w Urzędzie Miasta Biłgoraj na stanowisku inspektora ds. pozyskiwania środków zewnętrznych, a później miał takie same obowiązki zawodowe w Urzędzie Gminy Biłgoraj. Był też doradcą wójta gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego i kierownikiem realizowanych przez gminę projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Z wykształcenia jest magistrem administracji. Ukończył także studia podyplomowe na dwóch kierunkach – z zarządzania funduszami zewnętrznymi jednostek samorządu terytorialnego i w zakresie zarządzania EMBA.

Mateusz Bury twierdzi, że „nie ma głupich pomysłów, a każdy jest wart rozważenia”. To jego motto zawodowe. – Uważam, że osoby na kierowniczych stanowiskach powinny słuchać innych. Wynika to z tego, że każdy pomysł może być interesujący i wnieść wartość dodaną. Niektóre pomysły mogą jedynie nie przystawać do aktualnej sytuacji – mówi prezes Mateusz Bury. Jego wielka pasją jest sport, a zwłaszcza piłka nożna. Obecnie jest zaangażowany w działalność klubu Olender Sól, którego piłkarze grają w zamojskiej klasie okręgowej. Sam też jest zawodnikiem Olendra. Piłkarską karierę zaczynał w Ładzie Biłgoraj (występował w rezerwach), a później reprezentował także Oriona Dereźnia i Orła Tereszpol. – Piłka nożna pochłania i pasjonuje mnie do tego stopnia, że nie mam już czasu na inne hobby – mówi prezes Mateusz Bury.

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego jest spółką akcyjną. Powstała w 1994 roku z inicjatywy Towarzystwa Gospodarczego i ówczesnego burmistrza Biłgoraja Stefana Oleszczaka. Akcjonariuszami spółki są: miasto Biłgoraj, gmina Biłgoraj, powiat biłgorajski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada”, Spółdzielnia Pracy Metalowców „Biłmet”, firma „Ambra” z Woli Dużej (gmina Biłgoraj) i osoby fizyczne.

Na stronie internetowej Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (barr.org.pl) czytamy, że powstała ona po to, by „w sposób wszechstronny wspierać rozwój Biłgoraja i regionu”. Działalność agencji skierowana jest głównie na wspieranie rozwoju małych i średnich firm. Agencja podejmuje różnorodne działania, by promować przedsiębiorczości, przeciwdziałać bezrobociu i tworzyć nowe miejsca pracy. „Doradzamy jak założyć i prowadzić własną firmę, prowadzimy szkolenia, ułatwiamy uzyskanie kredytów i pożyczek, pomagamy w nawiązaniu kontaktów handlowych, prowadzimy obsługę inwestorów zewnętrznych” – tak na swojej stronie internetowej przedstawia się Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego.

MaSzt
czwartek, 13 lipca 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: