Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

To nie będzie zakrapiany piknik

Na niedzielę, 13 sierpnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości „Iskra” zaplanowały doroczny piknik rekreacyjno-sportowy „Trzeźwo – zdrowo – na sportowo” nad zalewem Bojary. Tradycyjnie finałem imprezy będzie Bieg Abstynenta, w tym roku organizowany już po raz osiemnasty. W programie pikniku jest jeszcze szereg innych atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Dla najlepszych przygotowane zostały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe, a do rozdania lub rozlosowania pośród uczestników pikniku – 150 okolicznościowych koszulek, liczne fanty i rower jako nagroda główna.

 

Już za niecałe dwa tygodnie, czyli w niedzielę, 13 sierpnia o godz. 11 nad zalewem Bojary w Biłgoraju odbędzie się doroczny piknik rekreacyjno-sportowy „Trzeźwo – zdrowo – na sportowo”, promujący odpowiedni styl życia. Organizujący piknik Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wraz z Biłgorajskim Stowarzyszeniem Trzeźwości „Iskra” i kilkoma podmiotami wspierającymi przewidzieli szereg turniejów, gier, zabaw i konkursów sportowych i rekreacyjnych.

Jako pierwsi w szranki staną kolarze i biegacze w jednym. Wezmą oni udział w imprezie zwanej Biłgorajski Cross Duathlon 2017, współorganizowanej przez Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Miód Kozacki. Wyścig prowadzony będzie na dystansie 27,5 km w trzech etapach – najpierw uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km biegnąc, potem 20 km na rowerze, a na koniec 2,5 km ponownym biegiem. Start zaplanowany został na godz. 11.

Taże o godz. 11 rozpocznie się turniej piłki plażowej. Następnie kolejno organizowane będą: turniej siatkówki plażowej (początek o godz. 13), gry i konkursy dla dzieci (godz. 14), spacer trzeźwego farmera w alkogoglach (godz. 14.30), mini maraton pływacki (godz. 15), wyścigi kajakowe (godz. 15.30), przejażdżki na motorówce i pokazy ratownictwa wodnego (godz. 16) oraz pokazy modeli pływających (godz. 16).

Tradycyjnie finałem imprezy będzie Bieg Abstynenta. Start organizowanego już po raz osiemnasty biegu ustalony został na godz. 16.30. Trasa wyznaczona będzie wokół zalewu Bojary, ze startem i metą obok boisk do siatkówki plażowej. Bieg rekreacyjny open i kobiet przeprowadzony zostanie na dystansie 1 100 m (jedno okrążenie zalewu), natomiast wyścig mężczyzn – na dystansie dwa razy dłuższym (dwa okrążenia zalewu). W biegu mogą brać udział wszyscy chętni bez względu na wiek, warunkiem jest dobry stan zdrowia. Należy przedstawić zaświadczenie lekarskie lub złożyć stosowne oświadczenie. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekuna prawnego. Oświadczenie uczestnika znajduje się do pobrania na stronie internetowej OSiR w Biłgoraju (osir.lbl.pl) oraz dodatkowo w miejscu zawodów.

Dla najlepszych w poszczególnych zmaganiach sportowych i rekreacyjnych przygotowane zostały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe, a do rozdania lub rozlosowania pośród uczestników pikniku – 150 okolicznościowych koszulek, liczne fanty i rower jako nagroda główna. Specjalna nagroda zostanie rozlosowana spośród uczestników Biegu Rodzinnego w ramach XVIII Biegu Abstynenta.

MaSzt
poniedziałek, 31 lipca 2017

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: