Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Biłgoraj

Niewykluczone, że rewelacje portalu „Gazeta Zamojska” są prawdziwe

Portal internetowy „Gazeta Zamojska” (zamojska.org) poinformował, że biłgorajski poseł Prawa i Sprawiedliwości w nielegalny sposób pozyskał prawo jazdy – wręczył łapówkę i nie musiał zdawać egzaminu. Według zamojskiego portalu Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju przesłał wniosek do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, by ten podjął działania w celu uchylenia immunitetu posła. Temat podchwycił dziennik „Fakt” i inne media ogólnopolskie. Niewykluczone, że rewelacje dotyczące posła są prawdziwe. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju Joanna Klimek odesłała nas do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która prowadzi sprawę nielegalnego uzyskiwania prawa jazdy w biłgorajskim starostwie.

czytaj więcej
Piłka nożna

W 1991 roku rozegrał 23 mecze w Hetmanie Zamość, strzelił w nich 7 goli. Dziś został trenerem w zamojskim klubie

LUBELSKA IV LIGA. Hetman Zamość ma nowego trenera. Dzisiaj został nim Marek Motyka, który wczoraj skończył 59 lat. W przeszłości był piłkarzem zamojskiego zespołu w dawnej III lidze. Wiosną 1991 roku wystąpił w czternastu meczach ligowych Hetmana, zdobył w nich siedem bramek. Jesienią tamtego roku zaliczył w zespole z Zamościa dziewięć występów i dwa gole. Jako szkoleniowiec związał się z Hetmanem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2019 roku.

czytaj więcej
Biłgoraj

Pisać każdy może. Czy portal „Gazeta Zamojska” (zamojska.org) uważa swoich czytelników za niedouków i kretynów?

Biłgorajski poseł otrzymał prawo jazdy za łapówkę? Jeśli sensacyjne doniesienie portalu „Gazeta Zamojska” (zamojska.org) nie jest wyssane z palca, to sprawą powinny się zająć odpowiednie organy, a dziennikarz zasłużył na uznanie za wykrycie i odważne ujawnienie skandalu. Nie można jednak poważnie potraktować autora tegoż artykułu. Jawi się swoim czytelnikom jako totalny ignorant, który albo jest dyslektykiem, albo zwyczajnie zbagatelizował swoją edukację już na poziomie szkoły podstawowej. Bo nawet dzieci z „podstawówki” poprawniej władają językiem ojczystym w piśmie.

czytaj więcej
Gminy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie ustaje w szkoleniu

Środa, 26 kwietnia to dzień szkoleń w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W biłgorajskim oddziale ZUS przedstawiciele zakładów pracy będą mogli posiąść lub uzupełnić wiedzę, jak prawidłowo policzyć wysokość zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. Z kolei w inspektoracie ZUS w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się szkolenie w zakresie planowanych od maja nowych zasad rejestrowania działalności gospodarczej. O szkoleniach poinformowała nas w specjalnych komunikatach prasowych Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

czytaj więcej
Gminy

Wypadki, kolizje, pijani kierowcy, mandaty i zatrzymane prawo jazdy, czyli bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu biłgorajskiego

Od soboty do poniedziałku na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 19 osób, zaś 261 zostało rannych, a ponadto funkcjonariusze zatrzymali 765 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda podsumowanie świątecznego weekendu na polskich drogach. A jakie są statystyki policyjne, dotyczące powiatu biłgorajskiego? O tym informuje nas Joanna Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Dane pochodzą tylko od funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego biłgorajskiej komendy.

czytaj więcej
Biłgoraj

Wykazały się dużą wiedzą o hotelarstwie

Miłe wieści napłynęły z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu, z ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W konkursie dotyczącym wyposażenia technicznego w hotelarstwie bardzo dobrze wypadły uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – Natalia Kaczorowska i Anna Pudło. Pierwsza otrzymała tytuł laureata Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, druga – tytuł finalisty.

czytaj więcej
Gminy

Fotografie z sześciu kontynentów na jednej wystawie

Od 21 kwietnia (piątek) do 11 maja (czwartek) w Galerii Fotografii „Stylowy” w Zamościu oglądać będzie można zdjęcia Marka Marcoli ze Zwierzyńca, wykonane przez niego podczas zagranicznych podróży turystycznych. Oficjalne otwarcie wystawy fotografii „Wspomnienia z podróży” odbędzie się w piątek, 21 kwietnia o godz. 17.

czytaj więcej
Gminy

Wszystko o zatrudnianiu cudzoziemców

„Powierzanie pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez podmioty gospodarcze oraz producentów rolnych” – to tytuł konferencji, przeznaczonej dla biłgorajskich przedsiębiorców, rolników oraz osób zainteresowanych tematyką zatrudniania obcokrajowców. Eksperci omówią różne zagadnienia związane z tym tematem we wtorek, 25 kwietnia o godz. 10, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Spotkanie organizują Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

czytaj więcej
MARKOWE TEKSTY
Marek Sztochel
  • Myślcie o dzieciach, a nie potencjalnych zyskach!

    „Interes ludzi wiąże i kłóci” – głosi przysłowie polskie. W Biłgoraju nastał boom na szkółki piłkarskie dla najmłodszych adeptów najpopularniejszej w naszym kraju dyscypliny sportowej. Jeszcze do niedawna były cztery, a teraz jest ich sześć. Rozgorzała walka o dzieci, a także o miejsce do trenowania – ponoć wszyscy koniecznie muszą mieć zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy „jedynce”, jakby w Biłgoraju nie było innych tego typu obiektów, w tym trawiastych. Środowisko, zamiast współpracować, skłóca się coraz bardziej. Narasta wzajemna niechęć. Jedni na drugich patrzą wilkiem, w myśl chorej zasady „albo jesteś ze mną, albo przeciwko mnie”. Tylko czekać, kiedy zacznie się wzajemne podkładanie sobie świń. Boom na szkółki piłkarskie przypomina mi sytuację sprzed lat, gdy ludziska masowo „rzuciły się” na uprawę porzeczki. Szybko jej wartość spadła poniżej poziomu opłacalności produkcji, a dziś wiele dawnych plantacji przypomina ugór – najlepiej czują się tam chwasty, a nikt nie zbiera owoców, które spadają i gniją w gąszczu. A przecież dzieci nie są towarem, którym można kupczyć, jak porzeczką.

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: