Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

Apel Artura Kukiełki do klubów z „okręgówki”

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Rozmowy o meczach piłkarskich, rozgrywanych na stadionie w Miączynie, ostatnimi czasy sprowadzają się do jednego – nikt nie chce się wypowiadać o grze, za to wszyscy ochoczo krytykują stan płyty boiska. – Apeluję do wszystkich klubów z „okręgówki”: zrzućmy się na wynajęcie dla Olimpii boiska za Rotundą w Zamościu, skoro władze gminy Miączyn nie potrafią zadbać o swoich piłkarzy. Olimpia to fajny, dobry zespół. Szkoda, że musi się poniewierać na takim boisku – mówi Artur Kukiełka, obrońca Victorii Łukowa Chmielek.

 

Artur Kukiełka mówi, że był w szoku, gdy zobaczył boisko w Miączynie. Rozmowa z piłkarzem Victorii Łukowa Chmielek, podobnie jak z innymi osobami, które ostatnimi czasy gościły na obiekcie sportowym Olimpii, szybko przechodzi na daleki od sedna sportu temat. Nikt nie chce rozmawiać o meczu, za to każdy ochoczo krytykuje boisko w Miączynie. – Trudno rozmawiać o meczu, skoro na boisku Olimpii nie da się grać. Rządzi na nim przypadek. Nie jestem w stanie znaleźć na Zamojszczyźnie innego boiska w tak fatalnym stanie. Dziwię się piłkarzom Olimpii, że w ogóle chcą wychodzić na taki plac do gry. Współczuję im, bo wszystkie inne zespoły z ligi muszą na tym boisku zagrać raz do roku, a oni nie dość, że grają na nim co dwa tygodnie, to jeszcze trenują ze trzy razy w tygodniu – mówi Artur Kukiełka z Victorii, która wczoraj zremisowała w Miączynie z Olimpią 0:0.

boisko Olimpii

fot. Facebook

 

Doświadczony obrońca Victorii ironicznie apeluje do klubów z zamojskiej klasy okręgowej, by pomogły piłkarzom Olimpii. W jaki sposób? – Zróbmy zrzutkę, by wynająć dla Olimpii boisko w Zamościu za Rotundą. Wszyscy na tym skorzystamy. Naprawdę żal mi piłkarzy z Miączyna, bo tworzą fajny, dobry zespół. Szkoda, że władze gminy Miączyn nie dbają o nich. Już dawno powinny wykonać gruntowną renowację płyty boiska. Jakoś wszystkie gminy mogły to zrobić, tylko nie Miączyn. Victoria ze dwa lata wynajmowała stadion w Tarnogrodzie, teraz Włókniarz gra w Goraju, inne zespoły też były w stanie przemęczyć się na wynajmowanych boiskach, z dala od swojej siedziby. Uważam, że Olimpia też mogłaby gdzieś w swojej okolicy wynająć stadion, by przez ten czas gmina wyremontowała jej boisko – mówi Artur Kukiełka.

MaSzt
poniedziałek, 10 kwietnia 2017

REKLAMA

akademia GOL

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: