Ani w lewo, ani w prawo, tylko obiektywnie

W 1991 roku rozegrał 23 mecze w Hetmanie Zamość, strzelił w nich 7 goli. Dziś został trenerem w zamojskim klubie

LUBELSKA IV LIGA. Hetman Zamość ma nowego trenera. Dzisiaj został nim Marek Motyka, który wczoraj skończył 59 lat. W przeszłości był piłkarzem zamojskiego zespołu w dawnej III lidze. Wiosną 1991 roku wystąpił w czternastu meczach ligowych Hetmana, zdobył w nich siedem bramek. Jesienią tamtego roku zaliczył w zespole z Zamościa dziewięć występów i dwa gole. Jako szkoleniowiec związał się z Hetmanem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2019 roku.

 

Wczoraj rozpoczął 60 rok życia, a dziś w prezencie urodzinowym dostał przeszło dwuletni kontrakt na prowadzenie czwartoligowego Hetmana Zamość. Marek Motyka został dziś trenerem zamojskiego zespołu. Na posadzie trenera zastąpił Jacka Szczyrbę, który w dwóch meczach w roli szkoleniowca wywalczył z zamojskimi piłkarzami cztery punkty – na stadionie w Zamościu Hetman wygrał z Powiślakiem Końskowola 2:0 (0:0), a na wyjeździe zremisował 1:1 (1:1) z POM Iskra Piotrowice.

Marek Motyka to postać bardzo dobrze znana w zamojskim środowisku piłkarskim. W 1991 roku reprezentował Hetmana w dawnej III lidze. W barwach zamojskiego zespołu, w rundzie wiosennej sezonu 1990/91 i rundzie jesiennej sezonu 1991/92 zaliczył 23 mecze, w których strzelił 7 goli (strona internetowa Hetmana błędnie podaje, że Marek Motyka grał w tym zespole tylko przez pół roku). Najczęściej występował na pozycji środkowego, defensywnego pomocnika, ale zdarzało mu się też tworzyć parę stoperów z Krzysztofem Rysakiem, który całkiem niedawno pożegnał się z posadą szkoleniowca czwartoligowych piłkarzy z Zamościa.

Marek Motyka pochodzi z Żywca, jest wychowankiem tamtejszej Soły. Przez kilkanaście lat reprezentował Wisłę Kraków. W jej barwach rozegrał 232 mecze w ekstraklasie, strzelił w nich 6 goli. Łącznie w Wiśle, w latach 1978-1989, w ekstraklasie, II lidze, Pucharze Polski i europejskich rozgrywkach pucharowych zaliczył 370 występów, w których zdobył 20 bramek. Grał także m.in. w norweskim SK Brann i Cracovii. W reprezentacji narodowej rozegrał 8 meczów, wszystkie w 1980 roku. Jako trener prowadził m.in. w ekstraklasie Szczakowiankę Jaworzno, Polonię Warszawa, Górnika Zabrze, Polonię Bytom i Koronę Kielce, a ostatnio – Concordię Knurów. Asystentami Marka Motyki w Hetmanie będą Jacek Szczyrba i Krzysztof Krupa, a na posadzie trenera bramkarzy pozostanie Włodzimierz Kwiatkowski.

MaSzt
wtorek, 18 kwietnia 2017

baner iza

NASI KOMENTATORZY

© Echa Roztocza 2016 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wykonanie: